Hej meiden.
Vandaag toch wel een speciaal dagje, Sem is 1,5 jaar!
Ik weet nog van Max dat het vanaf 1,5jaar steeds makkelijker werd. Max sliep ook door met 1,5 jaar. Helaas Sem nog niet, Het gaat nu wel wat beter met het drankje dat we hebben gehad maar de ene nacht beter als de andere keer. Het is ook bijna op en dacht er goed aan te doen om het te gaan afbouwen i.p.v. er in 1x mee te stoppen, maar helaas werkt het afbouwen niet en gaat hij dat gelijk weer terug naar zijn oude gewoonte. Het is me wel opgevallen dat hij veel beter slaapt als hij er een zetpil bij krijgt, dat met het drankje, dan slaapt hij wel door. Dus misschien dan toch pijn?? waardoor hij wakker word.
Sem, 1,5 jaar.
Lopen en rennen doet ie als de beste, grove en fijne motoriek gaat ook helemaal super. Begijpen kan hij ook erg goed, bv als je hem een papiertje geeft dan doet hij het in de prullenbak, zeg ik, ff je luier doen dan loopt hij naar de comode. Als hij heeft geknoeit met drinken gaat hij zelf opzoek naar een doekje en probeerd het zelf op te ruimen. De eerste keer dat hij dat deed was hij in de keuken. En ik vond het verdacht stil. Dus ik loop de keuken in zie ik Sem op de grond zitten naast een beker en alle melk op de grond, maar meneer had dus even een schone trui uit de wasmand gepakt en was vrolijk de melk daarmee aan het opvegen hihi. Hij geeft ook prima aan wat hij wil, als hij bv een koekje wil loopt hij naar de keukenkastjes en gaat wijzen, die die zegt ie dan.
Alleen het praten wil nog niet zo vlotten. Het is wel de hele dag 'papa' en 'mama' en soms 'die' of 'daar' en verder iets wat op woef lijkt. Maar veel meer zit er niet in. Vandaag las ik dus ook dat ze vanaf 1,5 jaar 2 woord zinnetjes gaan gebruiken...naja dat zie ik nog niet gebeuren.
Ik wacht nog steeds op een afspraak voor de KNO arts. Maar maandag ga ik weer een afspraak maken bij de huisarts omdat zijn drankje bijna op is en het afbouwen niet lukt, plus dat hij alleen met zetpil erbij goed doorslaapt (ongeveer 10 tot 11uur). Het is mij opgevallen dat als Sem danst en daarbij rondjes gaat draaien dat hij na 1 rondje al helemaal gedesorienteerd is en omvalt....Lijkt me dan toch met zijn oortjes te maken te hebben (evenwichtsorgaan)??
Verder gaat het hier goed, eind mei gaan we weer verhuizen!!! Op mijn curses SFI (zweedse taal) had ik een duits klasgenootje. Die vertelde mij dat ze haar huis gingen verhuren of verkopen. Dus ik vroeg wat voor huis ze hadden. Nou, naast het bos aan de rand van het dorp Årjäng (20km van ons vandaan, waar ook mijn school zit) vrijstaand met bijna 1000m3 grond, maar wel buren. 4 slaapkamers, goed geïsloleerd, helemaal af. Dus ik haar uitgelegt dat het missschien wel wat voor ons was. Dus zijn we er met z'n alle langs gegaan en het is een superhuis!!! vlak bij de opvang/scholen voor de jongens en mij en de winkels, maar toch aan de rand van het bos. Laag dak, wat altijd al een wens was van mijn man, want hij heeft hoogtevrees :P. Eigenlijk was onze droom een huis diep in het bos, maar voor de jongens zou dit zoveel beter zijn want dan kunnen ze beter vriendjes maken en die kunnen dan ook makkelijk komen spelen. Max heeft zijn kamer al uit gekozen, hij wou eerst de grootste maar heb hem even verteld dat die van papa en mama werd, hihi. Nu krijgen de jongens beide hun eigen kamer, dus kan Max ook fijn met wat kleiner speelgoed (lego oid.) gaan spelen. Ze krijgen ook nog een speelkamer, dus dan kan de woon/eet kamer netjes blijven ;) De speelkamer word dan van tijd tot tijd ook omgetoverd in een logeer kamer! O heerlijk kunnen we eindelijk eens normaal mensen uitnodigen zonder dat ze in de kamer hoeven te slapen!! Al met al helemaal TOP!! en als het ons na een tijdje nog zo goed bevalt kunnen we het ook nog gaan kopen!!
De foto is een beetje donker, maar dit is m!!
Verder is de winter eindelijk aan het aflopen, we hebben steeds meer dagen dooi! dus de grassprietjes zie je al weer boven de sneeuw uitkomen. De wereld om ons heen word weer wat groen/bruiner i.p.v. alleen maar wit hihi.
En ik moet 8 februari naar de arts voor de uitslagen van de bloed proeven die ze hebben afgenomen, ben wel heel benieuwd daar naar. ben op 26 dingen getest. en dan eind februari krijg ik nog een gastroscopie (maag onderzoek). En dan hoop ik ook dat Sem nog naar de KNOarts kan in februari.
Nou dat was weer ff een beste blog, tot de volgende keer!!
Liefs melanie en de boeffies.
reacties (0)